Σκάκι Σκακιστική Επικοινωνια - Διασυλλογικά

Διασυλλογικό Κύπελλο Παμπαίδων (Κ-10) Αττικής 2011

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Κύπελλο Παμπαίδων (Κ-10) Αττικής 2011

Ημερομηνίες: 10 Απρ - 29 Μαΐ 2011

Συμμετοχές: 54

Τελική θέση:  26η θέση, 5 βαθμούς και 11,5 πόντους

Σκακιστική Επικοινωνία Α'
Αγώνες:
1ος γύρος: ΣΟ Καλλιθέας Β' - Σκακιστική Επικοινωνία 0-4
2ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΑΟ Πεύκης 4-0
3ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - Πανιώνιος ΓΣ 2-2
4ος γύρος: Αίγλη Παπάγου - Σκακιστική Επικοινωνία 3-1
5ος γύρος: ΕΕΣ Κορυδαλλού - Σκακιστική Επικοινωνία (1 κενή) 3-½

Σύνθεση:
Νίκος Καρούσος-Θεοδωράκης 3½/5
Φραγκίσκος Στεργιώτης 3/4
Γιώργος Πετρογιαννόπουλος 3½/5
Φοίβος Μελτζελόπουλος-Ζαντές 2/4
Αλέξανδρος Ηλιακίδης 0/1

 

 

 

 

Διασυλλογικό Κύπελλο Παμπαίδων (Κ-10) Αττικής 2013

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Κύπελλο Παμπαίδων (Κ-10) Αττικής 2013

Ημερομηνίες: 14 Απρ - 26 Μαΐ 2013

Συμμετοχές: 34

Τελική θέση: 12η με 6 βαθμούς και 11½ πόντους

Σκακιστική Επικοινωνία
Αγώνες:
1ος γύρος:  Σκακιστική Επικοινωνία - ΠΚΔ Ψυχικού 4-0
2ος γύρος:  ΑΣΟΠ Δίας Γ' - Σκακιστική Επικοινωνία 1-3
3ος γύρος:  Σκακιστική Επικοινωνία - ΑΣΟΠ Δίας Β' 1-3
4ος γύρος:  Σκακιστική Επικοινωνία - ΑΟ Ζήνων Γλυφάδας 1-3
5ος γύρος:  ΑΟ Δεξαμενή Μετ/σης - Σκακιστική Επικοινωνία 1½-2½

 

Σύνθεση:
Στέφανος Ιωακειμτσιούκ 3/4
Βασίλης Διγενής 2½/4
Έργης Παπαδόπουλος 4/4
Γιάννης Αποστόλου 1/4

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα - Β' Τοπική 2008

Σκακιστική Επικοινωνία
Πρωταθλήτρια ομάδα Β' Τοπικής 2008

Το 2008, 9 χρόνια μετά την πρώτη της επιτυχία, η Σκακιστική Επικοινωνία κατέκτησε το πρωτάθλημα της Β' Τοπικής κατηγορίας, σημειώνοντας 6 νίκες και μία ισοπαλία σε σύνολο 7 αγώνων. Με 13 βαθμούς και 36½ πόντους τερμάτισε μόνη στη πρώτη θέση και εκτός από το πρωτάθλημα κέρδισε και την άνοδο στην Α? Τοπική κατηγορία.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η σύνθεση της ομάδας ήταν:

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Β' Τοπικής 2008
1ος Σκ. Επικοινωνία - ΠΣΣ Ανάκασας 3½-3½
2ος ΕΦΕΑ Ανω Βριλησσίων - Σκ. Επικοινωνία 3-5
3ος Σκ. Επικοινωνία - Άσπρος Πύργος 5½-2½
4ος ΚΕΟ- Σκ. Επικοινωνία 3-5
5ος Σκ. Επικοινωνία ? Σκ. Ανάπτυξη 7-1
6ος ΠΚΕ ΑΤΕ - Σκ. Επικοινωνία 2½-5½
7ος Σκ. Επικοινωνία - ΣΟ Κορυδαλλού 5-3
Σύνθεση Ομάδας
1η Σταύρος Μπουρδάκης 2½/6
2η Σπύρος Νάκας 4½/7
3η Γιώργος Ευθυμίου 5/7
4η Παναγιώτης Σπυρόπουλος 4½/7
5η Θάνος Μπάφας 4/4
«« Νίκος Τσαΐρης 1/2
«« Νίκος Ζαχαρίου 0/1
6η Γιάννης Μακρής 2/3
«« Γιάννης Γαλάνης 0/1
« « Γιώργος Λύκος ½/1
7η Μιχάλης Ρουκουνάκης 6/7
«« Θανάσης Σπυρόπουλος 0/1
8η Σπύρος Πανδής 7/7
«« Νίκος Δημητριάδης 0/1

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα 2013 Β' Εθνική Κατηγορία

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα 2013 Β' Εθνική Κατηγορία

Ημερομηνίες: 13 Ιαν - 10 Μαρ 2013 

Συμμετοχές: 1 όμιλος με 10 ομάδες 

Τελική θέση: 3η θέση 13 βαθμούς και 55½ πόντους

Αγώνες: 
1ος γύρος: ΣΟ Περιστερίου - Σκακιστική Επικοινωνία 5-5 
2ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Ηλιούπολης 
5½-4½
3ος γύρος: Αίγλη Παπάγου - Σκακιστική Επικοινωνία 2-8

4ος γύρος: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου- Σκακιστική Επικοινωνία 1½-8½
5ος γύρος: 
Σκακιστική Επικοινωνία - ΔΗΚΕΠ Άνω Λιοσίων 6½-3½
6ος γύρος: 
ΣΟ Κορυδαλλού - Σκακιστική Επικοινωνία 7-3
7ος γύρος: 
Σκακιστική Επικοινωνία - ΔΙΑΣ Πετρούπολης 9-1
8ος γύρος: ΣΟ Παγκρατίου - Σκακιστική Επικοινωνία 6-4
9ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - Τρεις Αστέρες Πατησίων 6-2½

Σύνθεση: 
Ηλίας Πετράκης 5½/8 
Νίκος Κομνηνός 5½/8 
Γιάννης Μαρούντας 1½/3 
Σπύρος Πανδής 1/3 
Μιχάλης Ρουκουνάκης 4/5 
Γιάννης Μακρής ½/1 
Θάνος Μπάφας 0/1
Μαρία Πετσετίδη 6½/9 
Αθηνά Κανέτη 2/8 
Σμαράγδα Κυριαζή 5½/9 
Βασίλης Κανέτης 3½/6 
Χρήστος Αλεξιάδης 3½/8
Θοδωρής Πανάγος 5½/7
Νίκος Καρούσος-Θεοδωράκης 7½/8
Αναστάσης Κουκάς ½/1
Μαρίνος Πετρογιαννόπουλος 1/1
Γιώργος Πετρογιαννόπουλος ½/1

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα juniors (U8) 2012

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα juniors (U8) 2012

Ημερομηνίες: 23 Σεπ - 21 Οκτ 2012

Συμμετοχές: 29

Τελική θέση: 22η θέση με 4 βαθμούς και 6 πόντους

Σκακιστική Επικοινωνία Α'
Αγώνες:
1ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - Πανιώνιος ΓΣ 2-1
2ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Αιγάλεω 2-1
3ος γύρος: ΣΟ Περιστερίου - Σκακιστική Επικοινωνία 2-1
4ος γύρος: γείτονας - Σκακιστική Επικοινωνία 3-0
5ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΑΣΟΠ Δίας 1-2

Σύνθεση:
Γιώργος Βουτσάς 0/5
Βασίλης Διγενής 2/5
Έργης Παπαδόπουλος 4/5

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α' Τοπικής 2010

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα 2010
Α' Τοπική Κατηγορία

Ημερομηνίες: 10 Ιαν - 28 Φεβ 2010

Συμμετοχές:8

Τελική θέση:5η 5 βαθμούς και 28.5 πόντους

Αγώνες:
1ος γύρος: ΣΟ Κορυδαλλού - Σκακιστική Επικοινωνία 4.5-3.5
2ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Μοσχάτου 3-4.5
3ος γύρος: ΣΟ Αθηνών - Σκακιστική Επικοινωνία 1-7
4ος γύρος: ΟΠΑ Φιλοθέης - Σκακιστική Επικοινωνία 4-4
5ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΦΟ Ελληνικού 3-5
6ος γύρος: ΑΠΟ Κότινος Χολαργού - Σκακιστική Επικοινωνία 4.5-3.5
7ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Θωμάς Γεωργίου 4.5-3.5

Σύνθεση:
Νίκος Κομνηνός 3/7
Γιάννης Μαρούντας 5.5/7
Σπύρος Νάκας 3/7
Γιώργος Ευθυμίου 0/1
Μιχάλης Ρουκουνάκης 2/6
Γιάννης Μακρής 0/1
Σπύρος Πανδής 2.5/6
Ηλιάνα Κολλίντζα 2/6
Θοδωρής Πανάγος 5.5/7
Βασίλης Κανέτης 4/6
Αμαλία Κουτσίδη 0/1
Χρήστος Αλεξιάδης 1/1


 

 

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α' Τοπικής 2011

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα 2011
Α' Τοπική Κατηγορία (Α' όμιλος)

Ημερομηνίες: 16 Ιαν - 13 Μαρ 2011

Συμμετοχές:2 όμιλοι από 8 ομάδες

Τελική θέση:1η θέση 12 βαθμούς, 37½ πόντους. Άνοδο στη Γ' Εθνική

Αγώνες:
1ος γύρος: ΣΟ Αμπελοκήπων - Σκακιστική Επικοινωνίας 1½-6½
2ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Αγ. Βαρβάρας 6½-1½

3ος γύρος: ΣΟ «Σπύρος Μπίκος» - Σκακιστική Επικοινωνία 1½-6½

4ος γύρος: ΑΠΟ Κότινος Χολαργού - Σκακιστική Επικοινωνία 2-6

5ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - Ένωση Σπάρτης Μ. Ασίας 5-3

6ος γύρος: ΑΟ Δόξα Πεύκης - Σκακιστική Επικοινωνία 4-4

7ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία (1 κενή) - ΣΟ Μοσχάτου (3 κενές) 3-3
Αγώνας μπαράζ: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΜΑΟ Καισαριανής 5-3

Σύνθεση:

Νίκος Κομνηνός 5/7
Ηλίας Πετράκης 5/6
Γιάννης Μαρούντας 1/2
Σπύρος Νάκας 3½/8
Μιχάλης Ρουκουνάκης 3½/7
Μαρία Πετσετίδη 6½/7
Θοδωρής Πανάγος 5½/6
Βασίλης Κανέτης 5/6
Σπύρος Πανδής 4/5
Θάνος Μπάφας ½/3
Αναστασία Μαυρογιάννη ½/1
Κωνσταντίνος Μαυρογιάννης 0/1
Γιάννης Μακρής 0/1


 

 

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Β' Εθνική Κατηγορία 2014

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα 2014 Β' Εθνική Κατηγορία

Ημερομηνίες: 12 Ιαν - 16 Μαρ 2014

Συμμετοχές: 1 όμιλος με 10 ομάδες 

Τελική θέση: 3η Θέση 12 βαθμούς 50 πόντους

Αγώνες: 
1ος γύρος: Εστία Νέας Σμύρνης - Σκακιστική Επικοινωνία 3½-6½
2ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΔΗΚΕΠ Άνω Λιοσίων 4½-5½
3ος γύρος: ΣΟ Χαλανδρίου - Σκακιστική Επικοινωνία 4(κενή)-5½

4ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Περιστερίου 7½-2½
5ος γύρος: 
ΣΑΣ Κορωπίου - Σκακιστική Επικοινωνία 5½-4½
6ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Ηλιούπολης 8-2
7ος γύρος: 
ΑΟ Τρεις Αστέρες Πατησίων - Σκακιστική Επικοινωνία 4½-5½
8ος γύρος: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου - Σκακιστική Επικοινωνία 6½-3½
9ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία -  ΑΟ Πεύκης 6½-3½

Σύνθεση: 

Ηλίας Πετράκης 5½/9
Νίκος Κομνηνός 6½/9
Γιάννης Μαρούντας 1/2
Χρήστος Αλεξιάδης 4½/9
Θοδωρής Πανάγος 0/1
Μιχάλης Ρουκουνάκης 2/3
Θωμάς Χατζηθωμάς ½/2
Μαρία Πετσετίδη 4/7
Νατάσα Παγάνογλου 3/5
Φέη Σταματή 1½/8
Σμαράγδα Κυριαζή 7½/9
Αποστόλης Σταματής 4/7
Αναστάσης Κουκάς 6/8
Γιάννης Εργαζάκης 5/8
Μαρία Κοντογιάννη 0/1

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Β' Εθνική Κατηγορία 2015

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα 2015 Β' Εθνική Κατηγορία

Ημερομηνίες: 11 Ιαν - 22 Μαρ 2015

Συμμετοχές: 1 όμιλος με 10 ομάδες 

Τελική θέση: 4η Θέση  με 12 βαθμούς και 43 πόντους

Αγώνες:
1ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου 5½-4½
2ος γύρος: ΑΟ Πεύκης - Σκακιστική Επικοινωνία 4½-5½
3ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΑΣΟΠ Δίας Πετρούπολης 6½-3½

4ος γύρος: ΣΟ Ηλιούπολης - Σκακιστική Επικοινωνία 4½-5½
5ος γύρος: 
Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Καλλιθέας 4-6
6ος γύρος: ΣΟ Χαλανδρίου - Σκακιστική Επικοινωνία 4½-5½
7ος γύρος: 
Σκακιστική Επικοινωνία  -ΑΟ Τρεις Αστέρες Πατησίων 3-7
8ος γύρος: ΑΟ Κηφισιάς - Σκακιστική Επικοινωνία 7½-2½
9ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία -  ΕΣΣ Κορυδαλλού 5½-4½

Σύνθεση: 

Ηλίας Πετράκης 3/8
Νίκος Κομνηνός ½/1
Γιάννης Μαρούντας 0/1
Χρήστος Αλεξιάδης 7½/9
Νίκος Καρούσος-Θεοδωράκης 5/8
Χαρίτωνας Παπαχαρίτωνας 2½/5
Σπύρος Νταλαμπίρας 0/2
Νατάσα Παγάνογλου 1/1
Γεωργία Νικολαράκη 0/1
Ιρις Αρβανιτάκης 0/1
Αθανασία Μυλωνά 0/4
Όλγα Σταματάκη 0/2
Φέη Σταματή 1/9
Σμαράγδα Κυριαζή 8/9
Αποστόλης Σταματής 5/8
Αναστάσης Κουκάς 6/9
Διονύσης Μαγουλάς 2½/7
Βασίλης Διγενής 0/1
Αναστάσης Καρούσος-Θεοδωράκης ½/2
Γιάννης Εργαζάκης 1/1

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Β' Τοπικής 1999

Το 1999 η Σκακιστική Επικοινωνία Νέου Ηρακλείου κατέκτησε το πρωτάθλημα της Β' Τοπικής κατηγορίας σημειώνοντας 6 νίκες σε ισάριθμους αγώνες, 18 βαθμούς και 125 πόντους (η νίκη έδινε 3 πόντους, η ισοπαλία 2, η ήττα 1 και η ήττα άνευ αγώνα 0). Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η σύνθεση εκείνης της ομάδας ήταν:

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Β' Τοπικής 1999
1ος Σκακιστική Επικοινωνία -ΑΟ Διονύσου 6-2
2ος Ένωση Σπάρτης - Σκακιστική Επικοινωνία 1½-6½
3ος Σκακιστική Επικοινωνία -ΠΚΔ Ν.Ψυχικού 7-1
4ος ΣΟ ΑΤΕ- Σκακιστική Επικοινωνία ½-7½
5ος Σκακιστική Επικοινωνία -KEO 6,5-1,5
6ος ΠΣΣ Ανάκασας - Σκακιστική Επικοινωνία 0-8
7ος ****ΡΕΠΟ*****
Σύνθεση Ομάδας
1η Νίκος Κομνηνός 4/4
2η Γιάννης Μαρούντας 4½/5
3η Κώστας Μακρής 3½/4
4η Νίκος Ζαχαρίου 6/6
5η Γιάννης Γαλάνης 3/3
Γιάννης Μακρής 3/3
Χαρίλαος Πελώνης 2/2
Νίκος Σκάντζος 1/1
Μανώλης Κεχαγιάς 1/1
1η εφηβική Κώστας Κοκκίνης 3/4
Αλέξανδρος Χρέμος 3/3
2η εφηβική Δημήτρης Πρεζεράκος 1/1
Στράτος Ψιλοδημητρακόπουλος 0/2
Γιώργος Μπουραντάς 1/2
Μάριος Μπουραντάς 1/1
Γυναικεία Ειρήνη Μπατιστάκη 3½/4
Σύλβια Κουτσουφλάκη 1/1
Ελένη Βορδώνη 0/1

Την επόμενη χρονιά η ομάδα άλλαξε όνομα διότι έγινε συγχώνευση με αθλητικό σύλλογο της περιοχή. Το Δεκέμβριο του 2003 θα ιδρυθεί ο Αθλητικός Σύλλογοςπλέον με την ονομασία Σκακιστική Επικοινωνία Ηρακλείου Αττικής και θα αποκτήσει δικαίωμα συμμετοχής στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα της Β' Τοπικής του 2005.

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Γ' Εθνικής 2012

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα 2012

Γ' Εθνική Κατηγορία 

Ημερομηνίες: 15 Ιαν - 11 Μαρ 2012

Συμμετοχές: 1 όμιλος με 10 ομάδες

Τελική θέση:2η θέση 15 βαθμούς, 53½ πόντους. Άνοδο στη Β' Εθνική

Αγώνες:
1ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΓΑΣ Χολαργού (κενή) 5-4½
2ος γύρος: Παράδειος Αμαρουσίου - Σκακιστική Επικοινωνία 2-8

3ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - Σ.Κ. Ιλίου 7-3

4ος γύρος: ΣΟ Πετρούπολης - Σκακιστική Επικοινωνία 4-6

5ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία (κενή) - ΣΟ Περιστερίου 5½-4 

6ος γύρος: ΑΟ Δεξαμενή Μεταμ/σης - Σκακιστική Επικοινωνία  5-5

7ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία  - ΣΟ Αμπελοκήπων 4½-5½

8ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία  - ΑΟ Πεύκης 7-3

9ος γύρος: ΑΕ Ποντίων Μελλισίων - Σκακιστική Επικοινωνία 4½-5½

Σύνθεση:
Ηλίας Πετράκης 5½/9
Νίκος Κομνηνός 4½/9
Γιάννης Μαρούντας 4½/7
Σπύρος Πανδής 2½/8
Μιχάλης Ρουκουνάκης 3/8
Γιάννης Μακρής 0/1
Μαρία Πετσετίδη 5½/8
Αναστασία Μαυρογιάννη 2½/8
Δήμητρα Ματθαιάκη 0/1
Βασίλης Κανέτης 6/6
Χρήστος Αλεξιάδης 6½/9
Θοδωρής Πανάγος 7½/9
Νίκος Καρούσος-Θεοδωράκης 5/5

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων (Κ-16) Αττικής 2013

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων (Κ-16) Αττικής 2013

Ημερομηνίες: 29 Σεπ - 1 Δεκ 2013

Συμμετοχές: 28

Τελική θέση:  3η θέση 8 βαθμούς 22 πόντους πρόκριση στο final 8


Σκακιστική Επικοινωνία
Αγώνες:
1ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Νέας Φιλαδελφείας 4½-1½
2ος γύρος: ΠΣ Περιστερίου - Σκακιστική Επικοινωνία 5-1
3ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΑΟ Πρωτέας 6-0 α.α.
4ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνίας - Ένωση Σπάρτης Μικράς Ασίας 5-1
5ος γύρος: Δίας Πετρούπολης - Σκακιστική Επικοινωνία ½-5½
final 8:
Θέσεις 1-8: Σκακιστική Επικοινωνία - Ζήνων Γλυφάδας 1½-4½
Η ομάδα αποχώρησε από τη συνέχεια του final 8.

 

Σύνθεση:
Χρήστος Αλεξιάδης 3/5
Θοδωρής Πανάγος 1½/5
Νίκος Καρούσος-Θεοδωράκης 4/5
Αναστάσης Καρούσος-Θεοδωράκης 3/5
Αναστάσης Κουκάς 3/5
Σμαράγδα Κυριαζή 2½/5

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων (Κ-16) Αττικής 2014

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων (Κ-16) Αττικής 2014

Ημερομηνίες: 09 Νοε - 7 Δεκ 2014

Συμμετοχές: 29

Τελική θέση:  3η θέση με 8 βαθμούς και 21½ πόντους πρόκριση στο final 8 και 3η Θέση


Σκακιστική Επικοινωνία
Αγώνες:
1ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΑΟ Λεόντειου 6-0
2ος γύρος: Δίας Πετρούπολης - Σκακιστική Επικοινωνία 2-4 
3ος γύρος: Φυσιολάτρης Νικαίας - Σκακιστική Επικοινωνία 1½-4½
4ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Αιγάλεω 1½ - 4½
5ος γύρος: Ζήνων Γλυφάδας - Σκακιστική Επικοινωνία 0 - 5½

FINAL 8
Αγώνες:
1ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Χαλανδρίου 6-0
2ος γύρος: ΣΟ Αιγάλεω - Σκακιστική Επικοινωνία 4 - 2
3ος γύρος:Σκακιστική Επικοινωνία - Πειραϊκός 5 - 1

Σύνθεση:
Χρήστος Αλεξιάδης 6/7 
Αναστάσης Καρούσος-Θεοδωράκης 4/8
Αναστάσης Κουκάς 7/8
Αποστόλης Σταματής 6/7
Γιάννης Εργαζάκης 5/8
Σμαράγδα Κυριαζή 4½/8
Διονύσης Μαγουλάς 1/1

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων (Κ-16) Αττικής 2015

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων (Κ-16) Αττικής 2015

Ημερομηνίες: 15 Οκτ - 15 Νοε 2015

Συμμετοχές: 19

Τελική θέση:  1η θέση με  10 βαθμούς και 24½ πόντους. Πρόκριση στο F8- 3η θέση στην Αττική


Σκακιστική Επικοινωνία
Αγώνες:
1ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΑΟ Κηφισιας 4½-1½
2ος γύρος: Δίας Πετρούπολης - Σκακιστική Επικοινωνία 1-5 
3ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - AEK 3½-2½
4ος γύρος: ΣΟ Αιγάλεω - Σκακιστική Επικοινωνία 0-6
5ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΠΣ Περιστερίου 5½-½

FINAL 8
Αγώνες:
Θέσεις 1-8: Ζήνων Γλυφάδας - Σκακιστική Επικοινωνία  1-5
Θέσεις 1-4: ΠΣ Περιστερίου - Σκακιστική Επικοινωνία 4-2 
Θέσεις 1-2: Σκακιστική Επικοινωνία - Δίας Πετρούπολης 5-1

Σύνθεση:
Χρήστος Αλεξιάδης 4½/5
Νίκος Καρούσος-Θεοδωράκης 3½/4
Αναστάσης Καρούσος-Θεοδωράκης 7/7
Αναστάσης Κουκάς 6½/8
Αποστόλης Σταματής 7/8
Γιάννης Εργαζάκης 3½/4
Σμαράγδα Κυριαζή 4/8
Διονύσης Μαγουλάς 0/2
Αργύρης Καψάλης ½/2

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων 2012

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων 2012

Ημερομηνίες: 16 Σεπ - 21 Σεπ 2012

Συμμετοχές: 32

Τελική θέση: 18η θέση με 6 βαθμούς και 18 πόντους

Σκακιστική Επικοινωνία Α'
Αγώνες:
1ος γύρος: ΦΟ Ελληνικού - Σκακιστική Επικοινωνία 2-4
2ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Αιγάλεω 1½-4½
3ος γύρος: ΑΟ Ζήνων Γλυφάδας - Σκακιστική Επικοινωνία 4½-1½
4ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - Πανιώνιος ΓΣ (κενή) 4½-1
5ος γύρος: ΑΠΟ Αίγλη Παπάγου - Σκακιστική Επικοινωνία 1-5
6ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟΝ Φιλαδέλφειας (κενή) 1½-4

 

Σύνθεση:
Θοδωρής Πανάγος 3½/6
Χρήστος Αλεξιάδης 2/5
Αναστάσης Καρούσος-Θεοδωράκης 4/6
Νίκος Καρούσος-Θεοδωράκης 4½/5
Γιάννης Εργαζάκης 0/2
Αθηνά Κανέτη 0/6
Σμαράγδα Κυριαζή 2/2
Μαριλένα Θεολόγου 0/2

 

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων Αττικής 2014

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων (μικτό νεανικό) Αττικής 2014

Ημερομηνίες: 21 Σεπ - 26 Νοε 2014

Συμμετοχές: 27

Τελική θέση:  4η θέση με 8 βαθμούς και 21 πόντους. Πρόκριση στο Πανελλήνια Πρωτάθλημα


Σκακιστική Επικοινωνία
Αγώνες:
1ος γύρος: ΕΕΣ Κορυδαλλού - Σκακιστική Επικοινωνία 2-3½ (κενή) 
2ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - Πειραϊκός 1½-4½
3ος γύρος: ΣΟ Νέας Φιλαδέλφειας - Σκακιστική Επικοινωνία 1-5
4ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΦΟ Ελληνικού 5-1
5ος γύρος: Ένωση Σπάρτης Μ. Ασίας - Σκακιστική Επικοινωνία 3-2½ (κενή)
6ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - Σκακιστική Άνοιξη 3½-2½

 

Σύνθεση:
Αναστάσης Κουκάς 4½/5
Χρήστος Αλεξιάδης 1/1
Αναστάσης Καρούσος-Θεοδωράκης 1/1
Αποστόλης Σταματής 5/5
Γιάννης Εργαζάκης 4½/6
Διονύσης Μαγουλάς 3/5
Βασίλης Διγενής 0/1
Σμαράγδα Κυριαζή 2/6
Μαρια Κοντογιάννη 0/1
Φέη Σταματή 1/3

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων Ελλάδας 2014

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων (μικτό νεανικό) Ελλάδας 2014

Ημερομηνίες: 12-14 Δεκ 2014

Συμμετοχές: 16

Τελική θέση:  12η θέση 4 βαθμούς 12 πόντους


Σκακιστική Επικοινωνία
Αγώνες:
1ος γύρος: ΣΟ Πολίχνης - Σκακιστική Επικοινωνία 4-2 
2ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Λιβαδειάς 3½-2½
3ος γύρος: ΟΦΗ - Σκακιστική Επικοινωνία 4½-1½
4ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - Φυσιολάτρης 1-5
5ος γύρος: ΕΣΟ Επίκουρος Πολίχβης - Σκακιστική Επικοινωνία 2-4

Σύνθεση:
Αναστάσης Κουκάς 1½/3
Χρήστος Αλεξιάδης 3½/4
Αναστάσης Καρούσος-Θεοδωράκης 3/3
Γιάννης Εργαζάκης 2/5
Διονύσης Μαγουλάς ½/5
Σμαράγδα Κυριαζή 1½/5
Σταματάκη Όλγα 0/5

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων (Κ-12) 2009

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων(Κ-12) Αττικής 2009

Ημερομηνίες: 25 Οκτ - 22 Νοε 2009

Συμμετοχές: 31

Τελική θέση: 22η θέση 4 βαθμούς 11.5 πόντους

Αγώνες:
1ος γύρος: ΠΣ Περιστερίου - Σκακιστική Επικοινωνία 2.5-3.5
2ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΑΣ Κορωπίου 2.5-3.5
3ος γύρος: Ένωση Σπάρτης Μ.Ασίας - Σκακιστική Επικοινωνία 4.5-1.5
4ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Χαλανδρίου(-1) 4-1
5ος γύρος: Σκακιστική Ανάπτυξη - Σκακιστική Επικοινωνία 6-0

Σύνθεση:

Δημήτρης Τσιαχρήστος 2/3
Κυριάκος Μπίζας 0.5/4
Διονύσης Τσιριγώτης 0.5/4
Παναγιώτης Τσιριγώτης 2/5
Κωνσταντίνος Μαυρογιάννης 1.5/4
Αναστασία Μαυρογιάννη 2/4
Χάρης Ευθυμίου 1/2
Βίκτωρ Ορπίλλα 0/1

 

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων (Κ-12) Αττικής 2010

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων (Κ-12) Αττικής 2010

Ημερομηνίες: 12 Σεπ - 10 Οκτ 2010

Συμμετοχές: 25

Τελική θέση:  6η θέση με 6 βαθμούς 16 πόντους (πρόκριση final 8). 2η θέση

Σκακιστική Επικοινωνία
Αγώνες:
1ος γύρος: Πειραϊκός ΟΣ - Σκακιστική Επικοινωνία 1-5
2ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Αιγάλεω  2-4
3ος γύρος: ΣΟ Ν. Φιλαδέλφειας - Σκακιστική Επικοινωνία 1.5(1 κενή)-4
4ος γύρος: ΑΣ Παπάγου - Σκακιστική Επικοινωνία 0.5(2 κενές)-4.5
5ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου 2.5-3.5
Final 8
θέσεις 1-8: ΣΑΣ Κορωπίου - Σκακιστική Επικοινωνία 3-3 (2-4)
θέσεις 1-4: Σκακιστική Επικοινωνία - Φυσιολάτρης Νικαίας 4-2
θέσεις 1-2: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Αιγάλεω 2-4

Σύνθεση:
Αχιλλέας Κουτσίδης 3.5/8 (1/1)
Δημήτρης Τσιαχρήστος 3/8 (0/1)
Χρήστος Αλεξιάδης 5/8 (1/1)
Νίκος Καρούσος - Θεοδωράκης 5.5/7 (1/1)
Αναστάσης Καρούσος - Θεοδωράκης 5/7 (1/1)
Αμαλία Κουτσίδη 2/7 (0/1)

 

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων (Κ-12) Αττικής 2011

Διοργάνωση: Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων (Κ-12) Αττικής 2011

Ημερομηνίες: 06 Νοε - 18 Δεκ 2011

Συμμετοχές: 29

Τελική θέση:  3η θέση με  8 βαθμούς και 19½ πόντους (πρόκριση στο final 8). Πρωταθλήτρια Αττικής 2011 


Σκακιστική Επικοινωνία
Αγώνες:
1ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Περιστερίου 5½-½
2ος γύρος: ΑΟ Πεύκης - Σκακιστική Επικοινωνία 2-4
3ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - Φυσιολάτρης Νικαίας 3½-2½
4ος γύρος: ΣΟ Αιγάλεω - Σκακιστική Επικοινωνία 3½-2½
5ος γύρος: Σκακιστική Επικοινωνία - Ένωση Σπάρτης Μ. Ασίας 4-2
Final 8
θέσεις 1-8: Σκακιστική Επικοινωνία - ΣΟ Νέας Φιλαδέλφειας 4-2
θέσεις 1-4: Σκακιστική Επικοινωνία - Αίγλη Παπάγου 4½-1½
θέσεις 1-2: ΣΟΑιγάλεω - Σκακιστική Επικοινωνία 3-3 (2½-3½)

Σύνθεση:
Χρήστος Αλεξιάδης 5½/7 (½/1)
Νίκος Καρούσος-Θεοδωράκης 6½/8 (1/1)
Φραγκίσκος Στεργιώτης 5½/7 (1/1)
Αναστάσης Καρούσος-Θεοδωράκης 6/8 (1/1)
Μαρίνος Πετρογιαννόπουλος 2½/4
Γιώργος Πετρογιαννόπουλος 0/1
Αναστάσης Κουκάς 4½/5 (0/1)
Δήμητρα Ματθαιάκη ½/6 (0/1)
Σμαράγδα Κυριαζή 0/2